1. Anasayfa »
  2. Faydalı Bilgiler

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir? kaç puan almam lazım

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir? kaç puan almam lazım. Detaylar haberin devamında …

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir? kaç puan almam lazım görseli

Ehliyet alabilmek için yapılacak olan yazılı sınavdan başarılı olmanız gerekiyor. Yazılı sınavda toplamda 50 tane soru soruluyor. Sınavda çıkan soruların ders dağılımı için bakınız: ehliyet sınavında kaç soru var?

Ehliyet sınavını geçmek için kaç doğru yapmak gerekir?

Sınavda sorulan 50 sorudan 35 tanesini doğru olarak cevaplamak gerekir. Sınavda yanlışlar doğruları götürmediği için bütün soruları mutlaka işaretlemelisiniz.

Ehliyet sınavını geçmek için kaç puan almam lazım?

Ziyaretçilerimizin en çok sorduğu soruların başında “ehliyet sınavından kaç puan alınca geçiliyor?” geliyor. Ehliyet sınavından başarılı olabilmek için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almanız gerekmektedir. Her soru 2 puan değerindedir. 70 puan almak çok zor olmadığı gibi çok kolay da değildir. Ehliyet sınavında başarılı olabilmek için mutlaka sınava hazırlanmanız gerekir.

Ehliyet sınavında başarılı olmak için ne yapmalıyım?

Ehliyet sınavında başarının anahtarı konu anlatımlarına ve çıkmış sorulara çalışmaktır. Ehliyet sınavı, çalışan için çok kolay çalışmayan için geçilemeyecek bir sınavdır. Sınavı basite almayın sakın.

Sınava hazırlanan ziyaretçilerimiz için 24 tane deneme sınavı hazırladık. Soruları görmek için bakınız: ehliyet deneme sınavı. Ayrıca geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözmek isteyen ziyaretçilerimiz bakınız: çıkmış sorular

Ehliyet sınavını kazandım ne yapmalıyım?

Sınavı kazanan adaylar, direksiyon eğitimine başlar. Direksiyon eğitimini tamamlayan adaylar ilçe trafik komisyonları tarafından belirlenen tarihlerde direksiyon sınavına girerler. (bakınız: direksiyon sınavında dikkat etmeniz gerekenler)

Direksiyon sınavını geçen adayların ehliyet sertifikaları 2 hafta içerisinde hazırlanarak sürücü kursuna gönderilir. Adaylar bu sertifikalar ile beraber biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve kimlikle beraber ilçe nüfus müdürlüklerinde ehliyet için başvuru yapar.

Benzer Yazılar