Ehliyet sınavına kaç kere girebilirim?

Ehliyet sınavına kaç kez girebilirim? Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde ehliyet sınavı giriş hakkı sayısı belirtilmiştir. Detaylar haberin devamında …

ehliyet sınavına kaç kere girebilirim

Sürücü kursuna kayıt yaptıran insanların bir çoğu kursta hocalarına ehliyet sınavına kaç kere girebilirim, ehliyet sınavını kazanamazsam ne olur gibi sorular yöneltmektedir. Aslında hepimiz biliyoruz ki bu sınavı büyük çoğunluğunuz ilk kez girdiğinizde kazanacak, az bir kısmınız da ikinci kez girdiğinizde kazacaksınız.

Ancak yine de bu sorunun cevabını verelim. Sürücü kursunda eğitimini tamamlayan adayların sınava 4 kez giriş hakkı bulunmaktadır. Mazeretsiz bir şekilde girmediğiniz sınavlarda bu hakkınızdan bir tane götürmektedir. Ancak söylediğimiz gibi %99’unuz bu 4 hakkını kullanmayacaktır.

4 kez sınava girdiniz ve yine de kazanamamışsanız sürücü kursuna tekrar kaydınızı yaptırarak eğitiminizi tamamlıyorsunuz ve tekrar 4 tane daha hakkınız oluyor.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Rukiye
1 Mart 2020 13:58

Hocam tekrar kayıt yaptırmanız gerekli demişsiniz ya ücret ödeyeceğiz mi çünkü ben biyere gitmek zoruma kaldım duruş haklarım 4 u de mazeretsiz şekilde geçti bir kere sürüşe girdi kaybettim daha girmedim bilgilendirirseniz sevinirim