2019 Ehliyet Sınav Ücreti

2019 ehliyet sınav ücreti ve e sınav ücretini son yatırma tarihleri MEB tarafından açıklandı. Ehliyet sınav ücretini yatırmak isteyen adaylar 80 TL olan sınav ücretini online olarak MEB ödeme sisteminden yada banka atmlerinden ödeyebilirler.

*** Önemli Not: Elektronik ehliyet sınavına girecek olanlara yönelik 24 deneme sınavı hazırladık. Bu soruları çözmeye başlamak için TIKLAYIN

YılSınav Ücreti
201980 TL
201875 TL
201770 TL
201660 TL

e sınav

ehliyet sınavı çalışma soruları

çıkmış sorular

ehliyet deneme

ehliyet pdf

Elektronik sınav ücreti internetten yatırma

Sınav ücretini internet üzerinden online olarak yapmak isteyen kursiyerler, milli eğitim bakanlığı ödeme sistemini kullanabilir. Bu sistem üzerinden kredi kartı yada bankamatik kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Ödeme yapmak isteyen kursiyerlerin https://odeme.meb.gov.tr/ adresindeki başvuru bilgilerini doldurmaları gerekiyor. Başvuru sayfasında sizden cep telefonunuz, kimlik numaranız ve başvuru yapacağınız sınavı seçmeniz isteniyor. Sizin bu aşamada başvuru yapacağınız sınav olarak “ELEKTRONİK SINAV (RANDEVULU)” yazan kısmı seçmeniz gerekiyor.

E sınav ücreti atm’den nasıl yatırılır?

Ziraat Bankası ATM ehliyet sınav ücreti yatırma

Giriş tuşuna basınız > Kartsız İşlem > Türkçe > Ödeme İşlemleri > Eğitim Ödemeleri > MEB Ödemeleri > Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı ekranını takip ediyorsunuz. Devamında TC kimlik numaranızı giriyorsunuz ve parayı yatırıyorsunuz. Sonraki ekranda bilgileri kontrol edip onaylıyorsunuz. Dekontu almayı sakın unutmayın.

Halkbank ATM ehliyet sınav ücreti yatırma

Giriş tuşuna basınız > Kartsız İşlem > Kurum Ödemeleri > Meb Ödemeleri ekranını takip ediyorsunuz. Daha sonra cep telefonu numaranızı ve TC kimlik numaranızı giriyorsunuz ve gireceğiniz sınavı seçerek parayı yatırıyorsunuz. Kontrol ekranında girdiğiniz bilgileri kontrol etmeyi ve dekontu almayı sakın unutmayın.

Bazı sürücü kursları, kursiyerlerden ehliyet sınav ücreti adı altında 150 TL ile 200 TL arasında değişen rakamlar talep ediyorlar. Yukarıda yazdığımız gibi ehliyet sınav ücreti 2019 yılı için 93 TL’dir ve fazlasını kurs sizden hizmet bedeli olarak almaktadır. Sınav ücretini anlaşmalı bankalara siz yatırırsanız bu ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Kimsenin sizi kandırmasına izin vermeyin. Fazladan para vermeyin anlaşmalı bankalara kendiniz yatırın.

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı Kılavuzu 2018

4. SINAV BAŞVURU ÜCRETİ ve BANKA İŞLEMLERİ

Kursiyer, 2018 yılında her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere KDV dâhil 75.00 (yetmişbeş) TL MTSKS ücretini T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde sınavın adıyla yatıracaktır. Kursiyer, banka dekont/ATM işlem fişini MTSKS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde Özel MTSK müdürlüğüne teslim edecektir. T.C. kimlik numarası yanlış ise sorumluluk kursiyerin olacaktır. MTSKS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süreleri değiştirilmez ya da uzatılmaz.

Sınav Kılavuzu için Tıklayın

Sıkça Sorulan Sorular

Ehliyet sınav ücretini yanlış yatırdım

Sınav ücretini yatırıp sınav başvurusu onaylanmayan ya da yanlış yatırılan ücretlere dair kursiyerlere ücret iadesi yapılacaktır. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılacaktır.

Ücretlerin hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile merkezi ödeme ekranlarından “MEB İade Bedeli” altında TC kimlik no ile sorgulama yaptırılarak iade edilecektir.

Adaylara kısa mesaj ile bilgilendirme yapılacaktır bu nedenle başvuru sırasında geçerli bir GSM(cep) telefon numarası girilmesi zorunludur.

Ehliyet sınav ücretini kurs mu yatırıyor?

Sınav ücretini sürücü kursu yatırabileceği gibi, bizzat kursiyerin kendisi de internet üzerinden yada anlaşmalı bankalara yatırabilir.

Ehliyet sınav ücretini yatırmadım

Başvuru yaptığı halde sınav ücreti yatırmayan adaylar sınava giremez ve bir sınav hakkını kaybetmiş olur.

Ehliyet sınav ücreti yatırma tarihleri

*** Artık bütün sınavlar elektronik olarak yapıldığı için aşağıda yazanlar güncelliğini yitirmiştir. Her adayın ehliyet sınav ücretini yatırma tarihi farklıdır. Sınav ücretini yatırmanız gereken tarihi sürücü kursunuzdan öğrenebilirsiniz.

Ehliyet sınav ücretlerinin aşağıda yazan tarihler arasında anlaşmalı bankalara yatırılması gerekiyor. Ehliyet ücretini yatırabileceğiniz bankalar için ehliyet sınav ücreti hangi bankaya yatıyor? yazımızı okuyabilirsiniz.

18
Ziyaretçi Yorumları

11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Bünyamin

Kursa yeni kayıt yaptırdım kurs hala devam ederken e sınav ücretini yatırdım bi sıkıntı olur mu erken yatırdığım için

Ali

Sürücü kursum sınav ücretini yatıracağını söyledi sizin yatırmanıza gerek yok dedi fakat yatırılmadı bununla ilgili ne yapabilirim

İzzet erdoğan

185 tl yazılı sınav ücreti istiyolar şaka gibi

Sibel

Bide bana dediler dosya parasi 600 TL şimdi bende 1200 TL istiyorlar ben daha sınava girmeden dosya yanmid

Sibel

Arkadaşlar benim acil yardıma ihtiyacın var kayıt olduğum kurs beni aramadı sınav hakların yanmış ben 1kere tek girdim sınava şimdi dosya yanmış ama bana hiç haber vermiyorlar sadece bana dediler siz sınav ücreti yatirirsaniz girmesseniz yanar şimdi dosya parasının tamamını istiyorlar yarın dosyayı avukata verecekler ne yapmam gerekiyor

Ayşe

Parayı ne zaman yatıyoruz ? Parayı yatırdıktan sonra mı sunan tarihi belli oluyor

batuhan

internet üzerinden parayı yatırdım 75 TL Sınav ödemesi alındısı isminde bi çıktı aldım benim şöyle bi sorum var ödeme yaptığımı kontrol edebileceğim bi site varmıdır mesela ösym de yks için ödeme yapıldı yazıyor ehliyetinkini nerden kontrol edebilirim?

RMZN
Büşra

Abone no bulunamamaktadır diyor ve parayı atm kabul etmiyor ne yapmalıyım

Can

Hemen sürücü kursunuz ile irtibata geçiniz.Sisteme kayıt durumunuzu kontrol etsinler.

Servan

Ben online başvuru yapıp ödemeyi de online yaparsam daha sonra ne yapmam gerekiyor

murat

ehliyet sınav ücretini internetten yatırabilir muyuz?

cengiz

ehliyet sınav ücreti nereye yatırılıyor? sürücü kursu benden 100 TL ehliyet sınav ücreti istedi ancak bu parayı yatırmak istemiyorum normali 75 TL değil mi?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,38. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...