1. Anasayfa »
  2. Faydalı Bağlantılar

Elektronik ehliyet sınavı giriş belgesi

Elektronik ehliyet sınavına girecekler için ehliyet sınavı giriş belgesi ve sınav giriş yeri. Detaylar haberin devamında …

Ehliyet sınavı giriş belgesi nereden alınır?

Sınav giriş belgesi renkli fotoğraflı olup bu belgede kursiyerin;

  • sınava gireceği e-sınav merkezi (il/ilçe, bina, salon ve adres bilgileri)
  • kimlik bilgileri

yer alır.

Her sınav için yeniden düzenlenen renkli fotoğraflı sınav giriş belgesinde Özel MTSK’nın adı, kurs müdürlüğünün bağlı olduğu il/ilçe ve dikkat bölümleri yer alır. Kimlik bilgilerinde kursiyerin T.C. kimlik numarası, adı-soyadı, baba adı, doğum yeri ve tarihi bulunur.

Ehliyet sınavı giriş belgesi sorgulama

Ehliyet sınavı giriş belgesini internet üzerinden sorgulayabileceğiniz bir adres yoktur. Ehliyet sınavı giriş belgesi çıkarma işlemi sürücü kursunuz tarafından yapılmaktadır. Sınav giriş belgeniz, sürücü kursunuz tarafından MEB’e onaylatıldıktan sonra size teslim edilmektedir.

Sınav giriş belgeniz olmadan elektronik sınava girebilmeniz mümkün değildir. Sınava giderken yanınızda sınav giriş belgesi, kimlik veya pasaport götüreceksiniz. Kimliği yanında olmayan adayların kimlik fotokopileri noter onaylı olsa dahi kabul edilmeyecektir.

Ehliyet sınavına girmeden önce mutlaka ehliyet sınav soruları çözerek sınava hazırlanın.

Ehliyet sınavı giriş belgesi kayıp

Ehliyet sınavı giriş belgesi kayıp olan adaylar hemen sürücü kurslarını başvuru yaparak sınav giriş belgelerini yeniden çıkartabilirler.

Benzer Yazılar